Lions Zimné hry 2016

 (27.2.2016 Chopok-Juh, Srdiečko) - Na Lions Zimných hrách sa aj mladí talentovaní lyžiari so zrakovým postihom zúčastnili už desiaty raz. Preteky v obrovskom slalome zdravotne znevýhodnených, ktoré organizuje už 10. ročník Lions klub Brezno, boli v sobotu na Srdiečku v nádhernom počasí.. Na pretekoch sa zúčastnil iba Spolok nevidiacich a slabozrakých športovcov Svišť. Tento športový klub zmenil v minulom roku stanovy i názov a zmenil aj svoje sídlo z Levoče do Popradu. Spolok NSŠ Svišť zaistil trom talentovaným lyžiarom navádzačov i konkurenciu v úspešnom veteránovi, ktorý je aj novým predsedom Spolku NSŠ Svišť, http://www.s-svist.sk .

 Lions klubu Brezno patrí naše poďakovanie, nahradil v usporiadaní pretekov pre zrakovo postihnutých aj Slovenský paralympijský výbor a tiež Slovenskú asociáciu zrakovo postihnutých športovcov.  Iba cez preteky sa môžu porovnávať a rásť na kvalite. Hlavnú záruku týchto pretekov robí JUDr. Jaroslav Kubár a spolu s ním vyhodnotenie robil aj prezident Lions klub Brezno Milan Randa.

 Výsledky:

 1. Dávid Hudák (1999), 2. r. SZŠ v Levoči, s navádzačom Mgr. Štefanom Blažom (1952), Levoča

 2. Dávid Stupár (1995), Poprad-Matejovce, / Mgr. Jozef Gallik (1977), Spišský Hrhov

 3. Štefan Kopčík (1951), Poprad, / Mgr. Alexander Péchy (1947), Levoča, (spolu majú 132 rokov)

 4. Ján Kolodzej (2001), SŠI v Levoči, / PaedDr. Stanislav Suchý (1978), Levoča, mali najrýchlejšie druhé kolo, no v prvom kole Ján spadol. Branislav Trnka sa zo zdravotných dôvodov nezúčastnil.

 

 V Poprade 28.2.2016 napísal Ing. Štefan Kopčík (ŠKI)

 

 Pozvánka na Lions Zimné hry 2016

 Fotografia Pred_štartom

zľava_Suchý, Gállik, Péchy, Hudák, Stupár, Kolodzej, Kopčík a Blažo

 

Fotografia pri vyhodnocovaní pretekov - vzadu Péchy a Kopčík,

v strede zľava - Blažo, Suchý, Kolodzej, Hudák, Gállik a prezident Milan Randa

v podrepe Stupár